FAQ

Czyli co musisz wiedzieć o grze

FAQ:

1. Adres email. Do czego jest potrzebny?

2. Czy tu są lagi w grze?

3. Administracja serwera, kto to jest i co muszę o niej wiedzieć?

4. Co to są Starter-Packi?

5. Jak zdobywać materiały i pieniadze w grze?

6. Co muszę wiedzieć o rozmowach na czacie?

7. Jak kupić działkę i wybudować dom?

8. Ktoś mi się włamał na konto. Co zrobić?

9. Co muszę wiedzieć o gildiach?

10. Jakie materialy są zakazane w grze?

11. Jakie są kary w grze?

12. Jakie są rangi i jak je zdobyć?

13. Jaka jest konfiguracja JAVA do Minecrafta?Informacje ogólne:

- adres e-mail, który podałeś przy rejestracji konta jest adresem, na który będą wysyłane wszelkie powiadomienia, przypomnienia, biuletyny itp... Tego adresu Ci nie zmienimy.

- odbieraj regularnie wiadomości e-mail z konta, na które się zarejestrowałeś. Ten serwer jest nieustannie udoskonalany o czym informujemy naszych graczy poprzez wysyłanie biuletynów. Miesięcznie wprowadzamy co najmniej kilka fajnych rzeczy. Chcesz być na bieżąco? Odbieraj od nas maile.

- zawsze wszystkie informacje znajdziesz na naszej stronie WWW oraz na spawnie w grze. Spawn jest to centralny punkt odrodzenia na głównej mapie. Możesz się temu przyjrzeć przez stronę WWW »

- Twoim centrum dowodzenia jest link "Moje konto" w górnym menu strony WWW. To jest Twój panel do zarządzania grą.

- w panelu tym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do gry. Pieniądze, materiały, pożywienie, zbroję, instrukcje do zabezpieczania terenu itp...Lagi w grze:

- nie ma czegoś takiego jak lagi w grze. Jeśli myślisz inaczej, oznacza to, że masz słaby komputer, zbyt słabą kartę graficzną, zbyt wolne łącze internetowe lub źle ustawione parametry Minecrafta.

- granie na laptopie w Minecrafta to nieporozumienie. Standardowe laptopy mają zbyt słabe karty graficzne więc jeśli masz laptopa, którego cena jest mniejsza od 3-4 tys zł, nawet nie próbuj uruchamiać na nim Minecrafta.

- minimalna konfiguracja do płynnej gry to: procesor taktowany min. 1,8 GHz, 3-4 GB RAM przydzielone dla gry, karta graficzna klasy GeForce 6600, łącze internetowe 256 kbps.

- w czasie gry naciśnij w Minecrafcie F3 i zobacz ile masz przydzielonej pamięci (used memory) oraz ile klatek na sekundę generuje twój komputer (FPS).

- standardowy wynik to około 100 FPS i przydzielone 4 GB dla Minecrafta. Szczegółowa lista konfiguracji i osiągów jest tutaj »

- screen jak wygląda ekran Minecrafta przy zalogowanych 23 graczach: kliknij tutaj »

- screen z ustawień: kliknij tutaj »

- jeśli Twoja wersja Minecrafta nieustannie Cię rozłącza z serwerem, jest to wina Twoich ustawień a nie serwera.

- jeśli masz 10-20 FPS to zmniejsz ustawienia graficzne w swoim kliencie gry. To jest główny powod, że nie możesz normalnie grać.

- ustaw jak najwięcej pamięci RAM dla Minecrafta. Możesz to zrobić programem MC_Patcher. Link do programu MC Patcher jest na naszej głównej stronie WWW »Administracja:

- adminami na tym serwerze są Tomek oraz Kingston.

- pamiętaj, to jest serwer typu survival. Oznacza to, że sam musisz na wszystko zapracować. Nic w grze od adminów nie dostaniesz.

- nie proś adminów o itemy, pieniądze, zmianę gamemode ani nie zadawaj pytań, na które znajdziesz odpowiedź sam na stronie WWW lub na spawnie. Jeśli będziesz natrętny, zostaniesz wsadzony do więzienia.

- admina możesz poprosić wyłącznie o rzeczy, których nie możesz zrobić:
   » utworzenie działki dla Ciebie (musisz pokazać jej przeciwległe rogi czyli rogi po przekątnej).
   » rozwiązanie problemu, który wystąpił nagle, niespodziewanie. Np. zagubienie się, brak możliwości wyjścia z jaskini, blokada skrzyni itp.

- nie proś admina, żeby np. pomógł ci zburzyć płotek bo to potrafisz sam zrobić.

- admin nie jest zainteresowany skupem żadnych materiałów i surowców. Admin to osoba, której nie proponuj kupna czegokolwiek bo ma wszystko w dowolnej ilości i czasie.

- admin nie odpowie na żadne Twoje pytanie odnośnie gry. Wszystko masz opisane na stronie WWW w panelu gracza i na spawnie.

- generalnie admin to osoba bardzo zajęta. Nie musi Ci pomagać bo na to nie ma czasu. Zapamiętaj to i proś o pomoc innych graczy.Starter-Packi:

- na początek gry możesz wziąć bezpłatny Starter-Pack. Musisz jednak się wysilić i kliknąć w link do pobrania Starter-Pack'a. Sam się nie przydzieli. Znajdziesz go w "Moje konto" na naszej stronie WWW.

- masz możliwość otrzymania innych Starter-Packów. Wszystkie znajdziesz w "Moje konto" na naszej stronie WWW.

- Starter-Packi są podzielone na: zbroje, jedzenie, rośliny.

- masz również możliwość otrzymania konkretnego materiału. Wszystkie znajdziesz w panelu użytkownika na naszej stronie WWW.Zdobywanie materiałów w grze:

- możesz zdobywać sam zasoby/pożywienie. Wydaj w swojej grze komendę /mv tp zasoby aby przenieść się do świata, gdzie możesz robić wszystko. Możesz w nim robić co chcesz. Ten świat jest zmieniany co kilka dni na nowy bez informowania graczy o tym fakcie.

- wydaj komendę /mv tp world aby powrócić do podstawowego świata.

- masz również możliwość otrzymania konkretnego itemu (materiału/pożywienia/innego) w grze. Znajdziesz je w budynku spawnu w sklepach.Zdobywanie pieniędzy w grze:

- możesz zarabiać w grze zatrudniając się w wybranym zawodzie. Napisz komendę /jobs browse aby zobaczyć jakie zawody są dostępne.

- jeśli nie masz czasu na pracę, możesz pieniądze kupić w SMS-Shopie na naszej stronie WWW. Kliknij w "Moje konto" i znajdź w lewym menu "SMS Shop".Rozmowy na czacie:

- nie spamuj czatu tą samą wiadomością. Jeśli będziesz to robić, gra może Cię wyciszyć (mute), wyrzucić z gry (kick) i zbanować (ban).

- nie pytaj admina czy jest nabór na moderatora czy admina. Odpowiedź brzmi: nie. Jeśli okażesz się pomocny dla innych graczy, admin to z pewnością zauważy i być może wynagrodzi.

- nie używaj wulgarnych wyrazów w grze (poza nią też nie).Działki (regiony) i domy:

- jeśli szukasz działki do kupienia, poszukaj jej sam lub skorzystaj z mapy. Kliknij tutaj aby zobaczyć jak taka mapa wygląda.

- oznaczenia na mapie: - działka wolna, - działka sprzedana

- działka wolna o cenie 150 dolarów, na mapie wygląda tak:
W większym oddaleniu mapy:- jeśli chcesz zobaczyć, jak się kupuje działkę, obejrzyj film:- jeśli kupisz działkę i nie postawisz na niej domu, sprzedamy ją komuś innemu.

- dom musi posiadać ściany, okna, drzwi, dach i być estetyczny.

Przykłady estetycznych domów:Przykład czegoś, czego domem nazwać się nie da:
Mile widziane są budowle niekonwencjonalne, kreatywne:
- jeśli kupisz działkę i dopiero zbierasz materiały do budowy, postaw tabliczkę, że zbierasz materiały i napisz na niej datę, do kiedy to będziesz robić. Maksymalny czas to 7 dni.

- możesz posiadać tylko jedną działkę (nie dotyczy kont SuperVip). Jeśli będziesz mieć ich więcej niż jedną, pozostałe z nich Ci odbierzemy. Nie będziemy kierować się żadnymi kryteriami.

- opis, jak zabezpieczyć Twój teren (działkę) masz w "Moje konto", w menu "Działki", opcja: "Działki i ich zabezpieczanie".

- wszystko, co jest Twoje (dom, działka itp) ale nie zostało zabezpieczone i zostało zniszczone przez innych graczy lub moby (potwory w grze), będzie zrównane z ziemią po 2-3 dniach Twojej bezczynności a Twoja działka zostanie wystawiona na sprzedaż (bez zwrotu itemów i pieniędzy). Nie interesuje nas jak bardzo ci będzie przykro z tego powodu. To Twój dom i musisz o niego dbać. Jeśli się nim nie interesujesz, miej pretensje sam do siebie.

- itemy ze skrzyń, które miałeś w swoim zniszczonym domu będą rozdane przypadkowym graczom. Nie otrzymasz za te itemy żadnego zwrotu pieniędzy ani nic innego.

- budowanie poza mapą jest zabronione. Są szaleńcy, którzy tak robią. Nie rozumiemy ich ale im współczujemy :-)

- jeśli masz działkę i obok niej jest wolna działka, możesz poprosić Admina o połączenie tych działek za opłatą wynoszącą cenę dodanej działki.

- dodawana działka musi leżeć obok Twojej działki a nie przy jej rogu (po przekątnej).Konto w grze i w serwisie WWW:

- nie przyjmujemy tłumaczenia, że ktoś Ci się włamał na Twoje konto. To jest Twój problem a nie nasz.

- zmenić hasło do gry możesz z poziomu strony WWW, opcja: "Moje konto" / "Zmiana hasła do gry".

- zmienić hasło do konta na stonę WWW możesz wylogowując się ze strony WWW a następnie kliknij "Moje konto" i przejdż do "Zapomniałem hasło". Serwer wyśle Ci na Twój e-mail link do zmiany hasła na nowe.Gildie:

- twórz gildie wyłącznie na swoim terenie.

- jeśli utworzysz gildię na cudzej działce lub na terenie nie należącym do Ciebie, gildia ta zostanie usunięta.Materiały zakazane i oszustwa:

- za próbę użycia lawy zostaniesz automatycznie rozłączony z serwerem.

- za próbę sadzenia trzciny zostaniesz automatycznie rozłączony z serwerem.

- za używanie dopalaczy/modów/cheatów aby oszukiwać, dostaniesz zakaz logowania się do serwera (ban).Kary w grze:

- za Twoje przewinienia w grze możemy Cię wsadzić do Minecraftowego więzienia.

- każda próba ucieczki lub niszczenia wyposażenia celi dodaje do odsiadki 15 minut.

- masz możliwość wykupienia się z więzienia. Wszystko masz opisane na ścianie celi.

- wylogowanie się z serwera w czasie pobytu w więzieniu powoduje zatrzymanie czasu odsiadki. Po zalogowaniu nadal będziesz siedzieć w celi aż do końca kary.

- jeśli pomimo zastosowania kary więzienia będziesz zachowywać się w bardzo uciążliwy sposób i łamać zasady, dostaniesz zakaz logowania się do serwera (ban).Rangi w grze:

- wszystkie rangi są opisane na naszej stronie WWW w "Moje konto". Po kliknięciu w lewym menu na nazwę rangi, która Cię interesuje, pokaże się jej pełny opis.

- standardową rangą jest Member. Posiada zwykłe możliwości do grania w Minecrafta.

- jeśli chcesz latać, musisz mieć co najmniej rangę VIPUstawienia JAVA w wersji 64-bitowej do gry w Minecraft:

Po pierwsze - zainstaluj na komputerze JAVA w wersji 64-bitowej. Informacje: tutaj »

Po drugie - musisz mieć starter do MC dostosowany do tego rozwiązania (na końcu masz link).

Opis konfiguracji.

Ważne parametry:

-Xmx4024M -Xms4024M
oznacza liczbę (w MB) pamięci RAM do przydzielenia grze. W tym przypadku: 4 GB.
Jeśli chcesz przydzielić mniej pamięci RAM, np. 2GB, będzie to wyglądać tak: -Xmx2024M -Xms2024M

-XX:ParallelGCThreads
Oznacza jaką liczbę wątków przydzielamy dla JAVA.
-XX:ParallelGCThreads=8 oznacza, że przydzielamy ich 8 (procesory 4-rdzeniowe, z hyperthreadingiem)
-XX:ParallelGCThreads=4 oznacza, że przydzielamy ich 4 (procesory 2-rdzeniowe, z hyperthreadingiem)
-XX:ParallelGCThreads=1 oznacza, że przydzielamy 1 wątek (procesory 1-rdzeniowe, bez hyperthreadingu)

Po trzecie - utwórz plik startujący grę np. start.bat

Wpisz w niego:

- dla procesorów z 4 rdzeniami i Hyperthreadingiem, RAM 4GB:

"C:\Program Files\Java\jre7\bin\java.exe" -Xmx4024M -Xms4024M -XX:+UseFastAccessorMethods -XX:+AggressiveOpts -XX:+DisableExplicitGC -XX:+UseAdaptiveGCBoundary -XX:MaxGCPauseMillis=500 -XX:SurvivorRatio=16 -XX:+UseParallelGC -XX:UseSSE=3 -XX:ParallelGCThreads=8 -d64 -jar MinecraftSP.jar

- dla procesorów z 2 rdzeniami i Hyperthreadingiem, RAM 4GB:

"C:\Program Files\Java\jre7\bin\java.exe" -Xmx4024M -Xms4024M -XX:+UseFastAccessorMethods -XX:+AggressiveOpts -XX:+DisableExplicitGC -XX:+UseAdaptiveGCBoundary -XX:MaxGCPauseMillis=500 -XX:SurvivorRatio=16 -XX:+UseParallelGC -XX:UseSSE=3 -XX:ParallelGCThreads=4 -d64 -jar MinecraftSP.jar

Gotowe archiwum ZIP do pobrania: tylko dla zalogowanych użytkowników.